Internetowe materiały do nauki języka angielskiego dopasowane do Waszego poziomu językowego!

Strona główna / Blog / Internetowe materiały do nauki języka angielskiego dopasowane do Waszego poziomu językowego!

Dzień dobry! Jak leci? Good morning! How are things?

Wspaniale, że wróciliście do nas! Oznacza to, że jesteście gotowi przeczytać kolejny przydatny wpis, który pomoże Wam osiągnąć świetne efekty na tej anglojęzycznej ścieżce. Pamiętacie, jak w poście o pierwszych krokach w nauce wspominaliśmy o tym, że przygotujemy dla Was listę materiałów „towarzyszy”, adekwatnych do posiadanego poziomu zaawansowania językowego?

The promise has been kept.

Dla poziomu początkującego:

https://www.bbc.co.uk/learningenglish – znajdziecie na niej zarówno podstawowe materiały, jak i te trochę bardziej zaawansowane. Strona opracowana przez BBC spełnia pod względem merytorycznym wszelkie oczekiwania uczących się języka.

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/ – strona skierowana przede wszystkim do dzieci, zawiera świetne i bardzo urozmaicone materiały edukacyjne, które łatwo trafiają do odbiorców – filmy, czytanki, zadania, gry.

* dla młodszych dzieci rozpoczynających przygodę z angielskim bardzo polecamy stronę https://www.abcya.com/, która będzie adekwatnym towarzyszem uczniów, nawet tych nieznających jeszcze alfabetu.

https://www.englishclub.com/ – strona ta jest zaprojektowana w taki sposób, aby spełniała oczekiwania osób uczących się języka angielskiego od podstaw. Chociaż jest ukierunkowana na brytyjską odmianę języka angielskiego, umożliwia również poznawanie amerykańskich, czy nawet kanadyjskich niuansów językowych.

Dla poziomu średnio zaawansowanego:

https://www.englishgrammar.org/ – tutaj możecie zdecydowanie rozwinąć swoje zdolności językowe. Strona umożliwia pobieranie plików w formie pdf i filmików w taki sposób, aby korzystać z nich bez używania Internetu. Dodatkowo znajdziecie nie niej nie tylko opis zasad gramatyki, ale i ćwiczenia pozwalające na wykorzystanie ich w praktyce.

https://learnenglishteens.britishcouncil.org/ – stanowi kolejną odsłonę przedstawianej już wyżej witryny internetowej, ale już średniozaawansowanej, skierowanej do młodzieży. Również znajdziecie na niej ogrom ćwiczeń, filmików, podcastów, a nawet gier, które pomogą Wam nie ustawać w rozwoju językowym.

https://linguapress.com/inter.htm – jest to strona przepełniona świetnymi artykułami o różnorodnej tematyce, które pozwalają rozwinąć zasób leksykalny niejednego młodszego, czy starszego ucznia. Strona nie tylko pomaga poznawać nowe słowa, ale i poszerzać świadomość czytelników na różne tematy.

Dla poziomu zaawansowanego:

https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/advanced/ – na tej stronie znajdziecie również ćwiczenia i informacje umożliwiające Wam rozwój na każdym poziomie znajomości języka angielskiego, ale tak rzetelną merytorycznie stronę zdecydowanie polecamy do dopieszczania już zaawansowanych zdolności.

https://linguapress.com/advanced.htm – wspomniana strona na poziomie średnio zaawansowanym posiada równie warte docenienia artykuły dla zaawansowanych. Uwierzcie, w praktycznie każdym z nich dowiecie się czegoś nowego i poznacie nową, użytkową leksykę.

https://www.lexico.com/grammar – strona ta stanowi głównie niesamowity słownik i zbiór synonimów językowych, ale warto zaglądnąć do niej, aby rozwinąć swoje znajomości gramatyczne. Ta opracowana przez Oxford witryna internetowa spełnia oczekiwania nawet zaawansowanych wielbicieli języka angielskiego.

Dodatkowo mamy dla Was strony ukierunkowane na wiele poziomów zaawansowania:

https://learnenglish.britishcouncil.org/
https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/
https://breakingnewsenglish.com/
https://www.listen-and-write.com/
https://www.elllo.org/index.htm

You’re welcome!

Mamy nadzieję, że wszystkie te strony pomogą Wam rozwijać swoje językowe zdolności.
Jeśli jednak to dla Was za mało i chcecie jeszcze lepiej kształcić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim, to zapraszamy do naszej szkoły Mind Your English w Rzeszowie! U nas na pewno nie zabraknie ani materiałów, ani wspaniałych ludzi, z którymi można przegadać długie godziny!
Po angielsku – Obviously!

Właśnie! Speaking of speaking … zapraszamy do nas na następny wpis, a w nim kilka pewniaków i przełamanie mrocznej bariery językowej.

Stay tuned!

Touch of lexis:
The promise has been kept – Obietnica została dotrzymana
You’re welcome! – Nie ma za co
Ciekawostka! – Tytuł piosenki „You’re welcome” z filmu Vaiana (Moana) został przełożony przez polskich tłumaczy jako „Drobnostka”
Obviously – Oczywiście, najwyraźniej
Speaking of … – Mówiąc o …
Language barrier – Bariera językowa